قالب وبلاگ


دلاوران ایران زمین
ارتش سایبری ایران 
نويسندگان
پيوندهای روزانه
تاکنون جنبش عدم تعهد در تمام موضع گیری ها و بیانیه هایش از برنامه صلح آمیز هسته ای ایران دفاع کرده است

دستاوردهای اجلاس غیر متعهدها برای ایران

سرویس سیاسی افکار نیوز - بعد از گذشت ۱۵ دوره از عمر عدم تعهدها و ورود به شانزدهمین دوره، ریاست ایران را می توان به فرصتی استثنایی برای استفاده از ظرفیت ۱۲۰ کشور دنیا و عضو سازمان ملل برای اثبات صلح آمیز بودن برنامه هسته ای تعبیر کرد.

به گزارش افکارنیوز، با وجودی که تاکنون جنبش عدم تعهد در تمام موضع گیری ها و بیانیه هایش از برنامه صلح آمیز هسته ای ایران دفاع کرده اما شاید با فعال تر شدن دیپلماسی دستگاه خارجه در طول ۳ سال آینده دریچه ای برای حل پرونده هسته ای ایران در دنیا باز شود.

پرونده ای که در آن ایران تنها به جرم همراه نبودن با سیاست های دنیای غرب متهم به تلاش برای دستیابی به سلاح اتمی شده است؛ آن هم در شرایطی که مقام معظم رهبری به عنوان عالی ترین مقام تصمیم گیر کشور دستیابی به بمب اتم را حرام اعلام کردند.

رهبر معظم انقلاب همچنین در افتتاحیه اجلاس سران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد در ترسیم اهداف جمهوری اسلامی در ادامه فعالیت های هسته ای فرمودند«.. من تأکید میکنم که جمهورى اسلامى هرگز در پى تسلیحات هسته‌اى نیست، و نیز هرگز از حق ملّت خود در استفاده‌ صلح‌آمیز از انرژى هسته‌اى چشم‌پوشى نخواهد کرد. شعار ما " انرژى هسته‌اى براى همه، و سلاح هسته‌اى براى هیچکس" است...»


*با ریاست ایران دریچه ای برای حل پرونده هسته ای باز می شود

ابراهیم آقامحمدی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، در گفت و گو با خبرنگار افکار نیوز اجلاس شانزدهم را به مثابه باز شدن دریچه ای برای حل پرونده هسته ای ایران دانست و گفت که ریاست ایران بر جنبش عدم تعهد با عضویت ۱۲۰ کشور دنیا و عضو سازمان ملل نوید دهنده بهبود وضعیت پرونده ایران در شورای امنیت و حکام است.

وی در ادامه با بیان اینکه همواره موضع گیری های اعضای جنبش مبتنی بر حمایت از برنامه هسته ای ایران بوده است، افزود: با توجه به صلح آمیز بودن برنامه هسته ای ایران معمولا جنبش عدم تعهد در موضع گیری هایش از این برنامه دفاع کرده است.

*سه سال آینده فرصتی برای بیان حقایق برنامه هسته ای به دنیاست

نماینده مردم خرم آباد در مجلس ریاست ایران در ۳ سال آینده بر جنبش عدم تعهد را فرصتی مغتنم برای بیان حقایق برنامه هسته ای ایران به بیش از دو سوم کشورهای دنیا دانست و اظهار داشت: جمهوری اسلامی در این مدت می تواند به بهترین نحو و با اطلاع رسانی مناسب تر وزنه جنبش عدم تعهد را در مورد پرونده هسته ای به نفع خود سنگین تر کند.

آقامحمدی با اشاره به تبلیغات کاذب دنیای غرب در غیرصلح آمیز خواندن برنامه هسته ای ایران گفت: آمریکا و متحدانش به خصوص رژیم صهیونیستی و انگلیس ایران را به تلاش برای دست یافتن به جنگ افزارهای هسته ای متهم می کنند؛در چنین شرایطی است که ایران باید با برنامه هایی مدون همچون بازدید اعضای نم از سایت های هسته ای دروغ بودن ادعاها و تهمت های غرب را ثابت کند.

وی با اشاره به برنامه ایران برای بازدید سران کشورهای عضو جنبش عدم تعهد از سایت های هسته ای در حاشیه برگزاری اجلاس گفت: این فرصتی است تا آن ها از نزدیک با توان و قدرت دانش جمهوری اسلامی در دستیابی به دانش هسته ای و استفاده در مصارف غذایی و دارویی آشنا شوند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: مطمئنا این بازدید ها اعضای نم را برای دستیابی به استقلال و بهره گیری از این دانش مصم تر می کند.*برگزاری اجلاس تهران بیانگر نقش کلیدی ایران در معادلات جهانی است

آقامحمدی در ادامه به بررسی آثار برگزاری اجلاس تهران در سطح منطقه و بین الملل پرداخت و گفت: برگزاری این اجلاس در چنین سطح بالایی نشان دهنده اقتدار و توجه جامعه بین المللی به جایگاه جمهوری اسلامی است.

وی ادامه داد: جمع شدن نمایندگانی از ۱۲۰ کشور دنیا در سطوح مختلف روسای جمهور، پادشاهان،نخست وزیران و وزرای خارجه علی رغم تمامی تلاش های آمریکا برای منزوی نشان دادن ایران بیانگر نقش جمهوری اسلامی در معادلات جهانی و بردی کم نظیر است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در پایان تاکید کرد که معنای شرکت کشورهای عضو نم در اجلاس تهران پذیرفتن ایران به عنوان محوری تعیین کننده در سیاست ها و معادلات جهانی است.

گفتنی است نقاط مشترک اعضای نم در مورد بسیاری از رخدادهای دنیا و نگاه مثبت این جنبش به برنامه هسته ای ایران همچون زمین بکر و آماده ای برای بذرپاشی و چیدن محصول در طول سه سال آینده است، آن هم بذر حقانیت صلح آمیز بودن تلاش ایران برای دستیابی به دانش هسته ای و محصولات آن!

[ جمعه ۱٠ شهریور ۱۳٩۱ ] [ ۱۱:۱٤ ‎ق.ظ ] [ مهدی ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
RSS Feed