تکذیب خبر سقوط یک پرنده در شرق کشور :

فرمانده قرارگاه پدافند هوایی خاتم الانبیاء ارتش جمهوری اسلامی ایران خبر سقوط یک پرنده دشمن در شرق کشور را تکذیب کرد.

به گزارش دلاوران ایران زمین به نقل از ایسنا :  امیرسرتیپ فرزاد اسماعیلی صبح روز شنبه در حاشیه جشنواره مالک اشتر در جمع خبرنگاران با بیان این‌که «سقوط پرنده‌های دشمن در کشور حق دشمن است» اظهار کرد: با این وجود من خبر سقوط پرنده‌های دشمن در شرق کشور را تکذیب می‌کنم.

 وی در ادامه درباره‌ تبادل انتقال تکنولوژی پهپادهای ایرانی به روسیه گفت: پدافند در اختیار ملت بوده و گنجینه‌ ملت است و اولین سیلی خشم ملت ایران را پدافند هوایی می‌زند؛ بنابراین تمامی سامانه‌های پدافند هوایی باید حفظ شده و از آن مراقبت شود. ما جزییات تکنولوژی پهپادها را به کسی نداده و فقط کلیات آن را در اختیار سایرین قرار می‌دهیم؛ زیرا امکان‌شناسایی تکنولوژی این سامانه‌ها و بنابراین امکان ضربه زدن به این سامانه‌ها وجود دارد. ماجزییات اطلاعات سامانه‌های خود را به هیچ کشوری نمی‌دهیم.

 وی درباره مشارکت پدافند هوایی در رزمایش نیروی هوایی ارتش نیز گفت: هر پرنده‌ای که از روی زمین بلند می‌شود، پدافند هوایی نیز فعال شده و نقش خود را ایفا می‌کند.

 فرمانده‌ قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء همچنین درباره‌ قابلیت‌های شناسایی اهداف پرنده توسط پدافند هوایی افزود: ما این توانایی را داشته‌ایم که یک هواپیمای مسافربری که افراد نظامی را حمل می‌کرد شناسایی کنیم. قابلیت‌های پدافند در این زمینه بالاست. اگر احتمالا پهپادی زیر هواپیمایی مخفی شود ما قادر به شناسایی آن پهپاد هستیم. اکنون هواپیماهای پنهان کار فرامنطقه‌ای بیرون ازمرزها از ما اخطار می‌گیرند و دور می‌شوند.

 وی درباره‌ جشنواره مالک اشتر نیز خاطرنشان کرد: این جشنواره درباره‌ شناسایی نقاط پیشرفت و ضعف نیروهای مسلح است. ما در این هفت سال چندین مدال افتخار گرفته‌ایم.

 وی خاطرنشان کرد: در طرح اشراف فرماندهی معظم کل قوا یا همان جشنواره مالک اشتر رویکردهای کلی مطرح شده و نواقص نیز بیان می‌شود. مثلا اگر رادار ما نقصی داشته باشد به ما تذکر داده می‌شود یا بیان می‌شود که رادارهای پدافند بیشتر در کدام مناطق مستقر شود.

 امیر اسماعیلی در پایان با بیان این‌که «دراین جشنواره همچنین از فرماندهان نمونه و برتر نیز تقدیر می‌شود» خاطرنشان کرد: سال قبل پدافند هوایی مورد تشویق قرار گرفت امسال هم از فرماندهان قرارگاه پدافند هوایی در سراسر کشور تقدیر می‌شود.

/ 3 نظر / 27 بازدید
همراه رایانه

با سلام همراه رایانه مرکز پاسخگویی به مشکلات کامپیوتر وموبایل به صورت شبانه روزی،حتی ایام تعطیل تلفن تماس9099070345 www.poshtyban.ir

اقتدار پایدار

عرض تسلیت به مناسبت درگذشت پدر بزرگوارتان ما را در غم خود شریک بدانید