ایران تهدید اول سایبری آمریکاست

جیمز کلاپر مدعی شد که عملیات‌های اطلاعاتی ایران علیه آمریکا، از جمله توانمندی‌های سایبری آن،‌ در سال‌های اخیر به شدت افزایش یافته است. بر اساس ارزیابی ما، سرویس‌های اطلاعاتی خارجی این سه کشور [روسیه، چین، و ایران] بزرگ‌ترین تهدید در سال‌های آتی برای آمریکا خواهند بود.
سال‌هاست که مقامات آمریکایی از این مورد شکایت دارند که شبکه‌های اینترنتی این کشور مورد تهاجم هکرهای روسیه و چین قرار می‌گیرد. اما روز گذشته مدیر اطلاعات جاسوسی آمریکا، جیمز کلاپر، به کنگره این کشور گفت که تهدید جدیدی امنیت اطلاعاتی آمریکا را تهدید می‌کند و آن چیزی نیست جز ایران.

این مقام آمریکایی در حالی چنین ادعاهایی را مطرح کرد که برای اثبات سخنان خود هیچ‌گونه مدرکی ارائه نداد.

کلاپر در اظهارات خود مدعی شد: «عملیات‌های اطلاعاتی ایران علیه آمریکا، از جمله توانمندی‌های سایبری آن،‌ در سال‌های اخیر به شدت افزایش یافته است. بر اساس ارزیابی ما، سرویس‌های اطلاعاتی خارجی این سه کشور [روسیه، چین، و ایران] بزرگ‌ترین تهدید در سال‌های آتی برای آمریکا خواهند بود.»

آمریکا که برای تأمین بودجه‌های نظامی خود همواره نیاز دارد تا دست به معرفی و ایجاد تهدیدات جدیدی برای خود کند، این بار نیز با استفاده از اصل ارعاب‌سازی در نزد افکار عمومی سعی دارد ایران را تهدیدی جدید معرفی کند تا بلکه توجیهی باشد برای افزایش بودجه‌های نظامی و افزایش اقدامات خصمانه خود علیه ایران.

چنانچه کارشناسان مسائل امنیتی و سایبری بارها گفته‌اند، آمریکا قصد دارد با بیان چنین اظهاراتی دست به برپایی پروپاگاندای جدیدی در عرصه سایبری و در نهایت به یک خودزنی 11 سپتامبری دیگر از نوع سایبری بزند و زمینه لازم را برای برپایی فشارها و حتی اقدامات نظامی علیه کشورهای دیگر آماده سازد.

برای دریافت اظهارات جیمز کلاپر به زبان انگلیسی اینجا کلیک کنید.

/ 0 نظر / 3 بازدید