مراسم بزرگداشت خلبان سرلشکر عباس بابایی

 

بیست و پنجمین مراسم بزرگداشت سالروز شهادت شهید سرلشگر خلبان عباس بابایی با حضور جمعی از فرماندهان نیروهای مسلح، خانواده و همرزمان این شهید والامقام شب گذشته در زادگاهش قزوین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی نیروی هوایی ارتش،  در این مراسم که نماینده ولی فقیه و امام جمعه استان قزوین، استاندار و جمعی از مسئولان این استان نیز حضور داشتند؛ سردار سرتیپ پاسدار داوود غیاثی راد، معاون بنیاد حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس پیام سردار سرلشگر بسیجی دکتر سید حسن فیروزآبادی، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به مناسبت فرا رسیدن سالگرد شهادت شهید بابایی را قرائت کرد.

خانم ملیحه حکمت، همسر شهید بابایی نیز در این مراسم طی سخنانی ضمن تقدیر از برگزاری چنین مراسم باشکوهی به یاد شهید بابایی و دیگر شهدای سرافراز استان قزوین گفت: همه شهیدان والامقام از جمله شهید بابایی برای ما الگو و راهنما هستند و امیدواریم بتوانیم در راه شهدا قدم برداریم.  

نادر نصیری، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین نیز در این مراسم ضمن تشکر از همکاری نیروی هوایی ارتش در برگزاری مراسم گفت: استان قزوین افتخار دارد که مردان بزرگی همچون شهید رجایی، شهید بابایی و شهید لشگری را در خود پرورش داده است و حضور چنین مردانی وظیفه ما را در پاسداشت ارزشهای اسلامی سنگین تر می کند.

در این مراسم که امیر سرتیپ خلبان عزیز نصیرزاده، معاون هماهنگ کننده نیروی هوایی ارتش نیز حضور داشت، امیر سرتیپ دوم خلبان حسین خلیلی و امیر سرتیپ دوم خلبان ابوطالبی، دو تن از همرزمان شهید بابایی به بیان خاطره و ذکر ابعاد شخصیتی این شهید بزرگوار پرداختند.

گفتنی است؛ پس از پایان مراسم که در محل تالار اجتماعات سازمان تبلیغات اسلامی استان قزوین برگزار گردید، مراسم تجدید میثاق با آرمانهای شهید و نثار گل به مزار شهید سرلشگر خلبان عباس بابایی انجام شد.

/ 0 نظر / 7 بازدید