تنها 17 درصد مردم آمریکا از جنگ با ایران حمایت می‌کنند

طی نظرسنجی‌ای که مجله نشنال آمریکا انجام داد مشخص شد که تنها 17 درصد مردم آمریکا با حمله نظامی این کشور به ایران موافقند.

مدیر اطلاعات ملی آمریکا، جیمز کلاپر، اوایل هفته گذشته به کنگره آمریکا یادآور شد که تخمین‌های اطلاعاتی آمریکا نشان می‌دهد که ایران هنوز تصمیمی دال بر ساخت سلاح‌های هسته‌ای نگرفته است. در این حین نیز بازرسان آژانس در گزارشی اعلام کردند که گفتگوهای اخیر آنها در تهران سبب ایجاد «سفر خوبی» برای آنها شده و نویددهنده انجام دور دوم گفتگوها در اواخر این ماه می‌باشد.

در حالی که برخی از اقدامات و تلاش‌های جنگ‌طلبانه کنگره آمریکا در راستای انجام تحریم‌های یک‌جانبه شدیدتر علیه ایران همچنان ادامه دارد، نظرسنجی صورت‌گرفته توسط مجله «نشنال» آمریکا ــ که مطالب و تحقیقات آن در اختیار اعضای کنگره آمریکا قرار می‌گیرد ــ نشان داد که حمایت افکار عمومی آمریکا برای حمله نظامی این کشور به ایران در حد بسیار پایینی قرار دارد.

این نظرسنجی نشان داد که 13 درصد افراد شرکت‌کننده معتقدند که «آمریکا باید دست به اقدامات بیشتر و عملیات‌های پنهانی علیه ایران بزند، همانند خرابکاری و ترور دانشمندانی که بر روی برنامه هسته‌ای آنها کار می‌کنند.» 17 درصد نیز حمایت خود را از «اقدام نظامی علیه ایران، از جمله بمباران تأسیسات سلاح‌های هسته‌ای موجود در کشور»‌ اعلام داشتند.

/ 0 نظر / 5 بازدید