مقدار اضافه‌وزن در سال :

چاقی و لاغری معاون مرکز تحقیقات چاقی و عادات غذایی دانشگاه علوم پزشکی تهران به جزئیات اضافه‌وزن جایز برای افراد در طول ۳۶۵ روز سال پرداخت.

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم، شیرین حسنی رنجبر با اشاره به اینکه برای یک انسان در سال اضافه‌وزن به‌مقدار 200 گرم طبیعی است، اظهار داشت: ولی افراد غالباً در سال، دو کیلو اضافه وزن پیدا می‌کنند که طی 5 سال برابر با 10 کیلو اضافه‌وزن و در نهایت باعث چاقی می‌شود.

رنجبر با اشاره به اینکه عوامل چاقی شامل مباحث ژنتیکی، عوامل محیطی، کم خوردن میوه و سبزیجات، مصرف فست‌فودها، وعده‌های غذایی نامناسب، زیاد نشستن مقابل تلویزیون و استفاده بیش از اندازه از بازیهای رایانه‌ای و روش‌های غلط تغذیه‌ای  است، توضیح داد: مثلاً مصرف فقط یک وعده غذای پُرحجم در یک روز درست نیست.

این متخصص غدد با اشاره به تحقیقی درباره مصرف فقط یک شکلات کوچک در استرالیا که در یک سال همان شکلات کوچک باعث اضافه‌وزن 4کیلویی شد، تصریح کرد: 80 درصد مبتلایان به دیابت، چاق هستند، همچنین هم‌اکنون در دنیا 500 تا 700 میلیون چاق زندگی می‌کنند.

تفاوت اضافه‌وزن با چاقی

گفتنی است، اضافه‌وزن به 10٪ وزن اضافه بر وزن سلامت و چاقی به 20٪ وزن اضافه بر وزن سلامت گفته می‌شود. هرچه وزن بالاتر باشد، خطر آن برای سلامت بیشتر است.

/ 0 نظر / 52 بازدید