بزرگترین مشخصه نیروهای مسلح ( ارتش )

 

 

آیت الله سید احمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران در دیدار با کارکنان پایور و وظیفه مرکز آموزش شهید انشایی نیروی زمینی ارتش (مرکز آموزش 02) گفت: با تلاشهای اثرگذار فرهنگی و تبلیغی توسط نهاد عقیدتی سیاسی؛ بحمدالله روحیه و نشاط دینی در ارتش جمهوری اسلامی ایران در سالهای اخیر رشد بسیار بالایی داشته است.

به گزارش روابط عمومی نیروی زمینی ارتش، وی افزود: از ویژگی های نیروهای مسلح در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، عقیدتی بودنشان است. اینان افرادی هستند که بینش ها را بر شمشیرهایشان حمل می کنند و این بزرگترین مشخصه نیروهای مسلح ما است.

آیت الله خاتمی در ادامه با تقدیر از فعالیت های سازمان عقیدتی سیاسی ارتش تصریح کرد: این سازمان از آغاز تا این زمان فعالیت های اثربخشی در سطح ارتش داشته و بویژه در دوره های اخیر من نشاط بسیار بالایی را در این عرصه دیده ام و به همین دلیل سازمان مذکور در بین سازمان های عقیدتی سیاسی نیروهای مسلح رتبه نخست را بدست آورده است.

وی در ادامه همراهی و همدلی فرماندهان ارتش با نهاد عقیدتی سیاسی را یکی از عوامل اصلی رشد و ارتقاء معنویت در ارتش جمهوری اسلامی ایران دانست و افزود: فرماندهان نیروهای مسلح  به این امر اعتقاد دارند که اگر بنیه اعتقادی نیروها به سطح بالاتری برسد به یاری خداوند در عرصه های رزمی نیز کارائیشان بهتر خواهد شد.

خطیب موقت جمعه تهران در پایان خطاب به سربازان و داشجویان حاضر در مرکز آموزش 02 گفت: از آنجا که شما جوانان شخصیت های آینده ساز این کشور هستید باید همان گونه که به امور نظامی توجه می کنید به برنامه های اعتقادی و دینی هم دل ببندید و  این فرصت آموزشی در این مرکز که یک دوره متمرکز مباحث اعتقادی به شما ارائه می کند را غنیمت بشمارید. در مقابل عزیزان روحانی هم باید با آغوش باز و با حوصله و علاقه به سؤالات و شبهات شما پاسخ دهند.

/ 0 نظر / 6 بازدید