جولان مروجان بی‌اخلاقی در فضای سایبر

در پایگاه برگزاری این مسابقه، در سئوال 15 چنین درج شده است: در ترانه‌ای که بخشی از آن را می‌شنوید، خواننده‌ی محترم نگران چه چیزی است؟
*فراموش شدن قرارهای عاشقانه‌اش با یار گرامی؟ فروش قلب توسط یار گرامی به دیگری ؟ شکسته شدن آینه‌ی عشق یار گرامی؟
*خوابیدن شخص دیگری روی تخت خواب او و یار گرامی؟
در سئوال 13 با معرفی "*الگوهای نسل جوان ما !"* اینچنین درج شده است:

*کدام خواننده به الگوی خود نزدیک‌تر است؟
*خشایار اعتمادی ؟ مجتبی کبیری ؟ قاسم افشار ؟ هیچ کدام، این سه نفر خود الگوی جوانان هستند.

در سئوال روز دهم، به نیاز به استفاده از آزمایش DNA و استفاده از بررسی نامی آلبوم برای تشخیص ارتباط فرزند با پدر اکید شده است:
اگر بخواهیم به‌جای آزمایش DNA، از روی نام آلبوم قضاوت کنیم، کدام خواننده‌ی زیر بیش‌تر بچه‌ی پدرش است؟
*همایون شجریان ؟ احسان خواجه امیری ؟ علیرضا قمیشی ؟ کاوه یغمایی

در سئوال روز ششم پرسیده شده است که بر اساس ترانه‌ای که بخشی از موسیقی آن را می‌شنوید، شب‌های عشق رنگ کدام یک
از ترکیب‌های زیر است؟
*قرمز و آبی ؟ زرد و آبی ؟ زرد و قرمز ؟ قرمز و سبز/*

*در سئوال روز پنجم پرسیده شده است که : **در ویدیو کلیپی که بخشی از آن را می‌بینید چه چیزی خوابیده؟
*برق عشق ؟ غصه‌ها ؟ آرامش؟ چیزی نخوابیده / *

در سئوال روز اول، با درج قسمتی از یک کلیپ موسیقی مبتذل مشهور که متاسفانه در سکوت عجیب مسئولان در یک یاز کافه های شهر تهران تولید و فیلمبرداری شده است ، پرسیده می شود:
در ویدیویی که بخشی از آن را می‌بینید به کدام حیوان هیچ اشاره‌ای نشده است؟ *جوجه ؟ گراز ؟ کبوتر ؟ شتر /*

متاسفانه بی توجهی به اقدامات مبتذل در جامعه خصوصا فضای اینترنت فارسی هر روز ابعاد جدی تری به خود می گیرد و موجب جری تر شدن روز افزون فعالانی می گردد که قصدی برای رعایت حریم های قانونی و شرعی ندارند و مسئولان محترم در نهادهای مختلف توجه به امور فرهنگی و اجتماعی را از اولویتهای ماموریتی خود نمی دانند.


همچنین رشد روز افزون افرادی که با عنوان عکاس اقدام به انتشار تضاویر بی حجاب، نیمه عریان و کاملا عریان برخی افراد بعنوان مدل نموده و نام آن را نیز هنر عکاسی می گذارند و مشخصات خود برای جلب مشتری! را نیز درج نموده اند از نمونه این مسائل است و می توان گفت لا اقل یکصد نفر در این زمینه مشغول به کار و فعالیت مجرمانه در تهران هستند که بجز برخورد بسیار محدود و ضعیف با برخی از آنها که مربوط به مدتها پیش بوده است، اقدام دیگری از سوی مسئولان امر صورت نگرفته و سیر صعودی رشد تعداد این افراد و جری تر شدن آنان ادامه دارد.
 در این فضا است که از حتی تولید فیلم های سینمایی غیر مجاز مانند فیلم "تهران من حراج" در خیابانهای تهران بدون اخذ کوچکترین مجوز از مسئولان نباید تعجب کرد. زیرا می توان در خیابانهای شهر تهران و در اماکن عمومی مرتکب تولید کلیپ های مبتذل و غیرمجاز متعدد شد و از چیزی هم نگران نبود.


این درحالیست که رهبر انقلاب در سخنرانی مردادماه 90 در حضور مسئولان نظام اسلامی، با فهرست کردن تعدادی از تهدیدات متوجه جامعه ایران اسلامی، آنها را بعنوان اولویت اقدامات پدافندی و آفندی خودی تعیین فرمودند.
 
رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رؤسای قوای مجریه، مقننه و قضائیه، رئیس مجلس خبرگان،‌ اعضای هیئت وزیران، نمایندگان مجلس، مسئولان دستگاه‌ها و سازمان‌های مختلف، ائمه‌ی جمعه و نمایندگان ولی‌فقیه در استان‌ها و فرماندهان ارشد نیروهای مسلح، در سخنان بسیار مهمی با اشاره به شرایط بسیار فوق‌العاده و بی‌سابقه‌ی منطقه و جهان، به تبیین شرایط و جایگاه فعلی کشور با درنظرگرفتن نقاط قوت و ضعف پرداختند و تاکید کردند غلبه دادن نگاه مثبت، بدون دیدن نقطه‌ى منفى، این هم گمراه کننده است؛ موجب یک رضایتى در انسان میشود که احیاناً این رضایت، رضایت کاذب است؛ این هم درست نیست. نقاط منفى را هم باید در کنار نقاط مثبت دید. این کار را کشور و نظام توانسته انجام بدهد، این کار را نتوانسته انجام بدهد؛ این دو تا را در کنار هم ببینیم. بنابراین اگر بخواهیم اوضاع کشور را درست به دست بیاوریم، باید نقاط منفى و نقاط مثبت را در کنار هم مشاهده کنیم.
 
ایشان در ادامه با برشمردن برخی از نقاط ضعف که بایستی بعنوان اولویت های کاری مسئولان نظام مورد توجه قرار گیرد فرمودند: رواج فرهنگ اسراف و تجمل‌گرائى در جامعه، رشد یا عدم توقف میل به خشونت در برخى از بدنه‌ى جوان کشور، مضر است. ما فیلمهائى پخش میکنیم که خود آن کسانى که سازنده‌ى این فیلمها هستند، به خودشان هشدار میدهند و میخواهند خطر این فیلمها را که تولید خشونت در جامعه است، متوقف کنند؛ ولى ما حالا داریم اینها را منتشر میکنیم! اینها مضر است...در زمینه‌ى فرهنگ، اخلاق عمومى و عدم رواج فضائل اخلاقى، مشکلاتى داریم... یک نقشه، تباه کردن نسل جوان است. ما در این خصوص تا حالا مقابله‌ى درستى نداشته‌ایم و موفق نشده‌ایم. همچنین مواد مخدر صنعتى و تهییج غریزه‌ى جنسى و از این چیزها.

 امروز می توان گفت عرصه وب سایتهای تفریحی کشور مملو از بیش از دویست پایگاه اینترنتی است که به شکل دائمی در حال دامن زدن به آلودگی های مختلف و برای نمونه پخش فیلم های مروجه شهوت و غصب هستند که با وجود شفاف بودن مبانی قانونی و شرعی ضرورت مبارز با این موارد، مسئولان محترم تنها به فیلتر نمودن آدرسهای اینترنتی پایگاههای مذکور اکتفا کرده و برخی از این پایگاهها با اصرار بر ادامه ی فعالیت مجرمانه خود به ثبت دامنه های پشت سر هم ادامه داده و برخی تا بیست دامنه ی پشت سر هم را پس از فیلترشدنهای پیاپی استفاده کرده اند و در این میان، مسئولان قضایی ، انتظامی و امنیتی، تنها نظاره گر این میدان هستند و بجز برخوردهای موردی و دانه ای با برخی از این پایگاهها، اثری از یک اقدام فراگیر همچون پروژه ی مهم و موفق گرداب در برخورد با این مجرمان که امروز با مشخصات اصلی خود و با شماره حسابهای ایرانی و شماره تلفنهای ایرانی به تجارت و کسب در آمد نامشروع و اشاعه فحشاء در جامعه مشغولند، وجود ندارد.

با این حساب، از وقوع موارد اینگونه توسط عناصری رسانه ای که از قدیم الایام مروجان لیبرالیزم اخلاقی بوده و محمل سازماندهی عناصر میدانی اغتشاشات خیابانی هم بوده اند هم انتظاری نیست که حریمهای اخلاقی و شرعی انقلاب اسلامی برای آنها کوچکترین اهمیتی داشته باشد. اما از نیروی انتظامی و دادستانی و دستگاههای امنیتی و سایر مسئولان محترمی که با خیالی آسوده از کنار این مسائل گذشته و آنها را اولویت ماموریتهای خود نمی دانند هم نباید درخواست کرد تا به مسئولیت قانونی خویش عمل نمایند؟
 
 
 
/ 0 نظر / 19 بازدید